ANGLIČÁK TÍM

MARTIN RAFFAY

Volám sa Martin a mám 38 rokov. Posledné tri roky môjmu srdcu učarovali ocr prekážkové preteky až natoľko, že som si ako nebežec obľúbil aj beh a po pravidelných tréningoch sa zo mňa bežec aj stal. Čo mám však na prekážkových behoch najradšej, je všestrannosť a kompletné preverenie tela v rámci rôznorodosti pretekov, terénu a prekážok. A aj preto sa veľmi teším na Angličácke preteky a na nové a iné prekážky a výzvy než už som možno zvyknutý.

SIMONA HUDOKOVÁ

Moje meno je Simča, mám 27rokov a som milovníkom športov všeho druhu, najviac však behu. Predovšetkým sa venujem behaniu v kopcoch, vo voľnom, ale zároveň náročnom teréne.

Do Angličák tímu som sa zapojila kvôli pozitívnemu naladeniu, ktoré z Angličákov ako aj z trénerov ide. Milujem zábavu, radosť, voľnosť a keď k tomu pridáš pohyb viac mi netreba, neváham a idem s veľkou náručou. Teším sa veľmi práve na toto naladenie, ktoré bude prevládať počas či už tréningov, ale aj samotného preteku. Aby som sa niekam tešila je veľmi dôležité, ako na mňa celkovo zapôsobí samotné predstavenie preteku a ľudí, ktorí za všetkým stoja. V tomto prípade ma to okamžite chytilo za srdce, a som tam!

Najväčšou výzvou, ako aj opustenie komfortnej zóny na Angličáku, bude držať úsmev na tvári. Vážne? Nie, v mojom prípade s tým nebude problém :), teraz s vážnosťou – behať rýchlo a zároveň zdolávať čisto prekážky bez ťažkostí je výzva, ktorú sa snažím zdolávať v každej sezóne. Samotná príprava na prekážkové preteky je náročná – cesta je cieľ! Už teraz sa teším ako sa budeme vzájomne sprevádzať tréningami až do samotného záveru. Na konci sa všetci spolu stretneme s úsmevom na štarte!

FILIP KUBÍK

Moje meno je Filip, mojou prioritnou disciplínou je beh. Behu sa venujem už 11 rokov, začal som ako 7 ročný atletikou, kedy som dostal od mojej trénerky skvelé základy do behu. Počas trénovania som chodieval na rôzne preteky, kedy som získal rôzne ocenenia. V atletike som aj viac násobný majster SVK. Posledné 3 roky som sa venoval horským behom a pretekom Spartan Race. Momentálne sa zameriavam na cestné behy ako je napríkad polmaratón, a samozrejme na Angličák.

ZUZANA VRÁBLOVÁ

Čaute Angličáci, som Zuzka  mám 31 rokov, od malička milujem tanec a pohyb. V minulosti som zvykla robiť extrémne športy s extrémnym nasadením, no po čase som zistila, že táto vykonnostná cesta nie je tá, ktorou sa chcem uberať. V tom období som natrafila na Angličák podcast a hned mi srdce poskočilo, tá vibrácia a energia čo z neho išla bola presne tá s ktorou som chcela byť spojená. Tu začala moja cesta s Angličákom, plná úžasných ľudí, dobrodružstiev, nových priateľstiev, výziev a zábavy. Momentálne sa najviac venujem tancu a cvičeniu na plachtách. Vzorček Idem aj cez bolesť” som vyškrtla a teším sa na vlne nemusíš ale môžeš”

Veľmi rada si zatancujem aj popri chôdzi, behu alebo aj pri obyčajný
ch činnostiach ako je napríklad varenie. Čo robím naopak nerada je natáčanie seba a rozprávanie na video. To bola aj jedna z vecí, ktoré ma prilákali do tohto projektu – z diskomfortu urobiť nediskomfort. Som zvedavá, ako sa budem vyvíjať aj v tejto sfére. Na preteky sa hlavne teším na zábavu, ktorá bude na trati, na prekážkach a na obrovskú energiu ktorú spolu vytvárajú športovci, diváci a organizátori

LUKÁŠ KLIMO

Volám sa Lukáš a mám 33 rokov. Mám rád pohyb ako taký, baví ma všetko čo telo dokáže, takže mix všetkého… teda okrem behu 🙂

Ja neutekám, ja stojím problémom čelom. Tým sa dostávam do ďalšej časti môjho opisu – beh bude moja skaza 😀 Ale keď budem visieť a rúčkovať budem spokojný!

Ale keďže milujem výzvy a super ľudí, neváhal som sa zapojiť do Angličák tímu. Pri svojich tréningoch mám rád pestrosť a to sa budem snažiť aplikovať aj v príprave na preteky. 

Zo všetkého najradšej mám steel mace, kettlebell a rád sa na tréningoch hrám. Tak mi to robí radosť a dúfam inšpirujem ľudí, ktorý sa do cvičenia musia nútiť.

Teším sa na preteky! 

KRISTÍNA VICENOVÁ

Ahojte Angličáci, moje meno je Kika. Mám 29 rokov a milujem všetok pohyb, ktorý mi ide a baví ma. Moja srdcovka je beh, momentálne trailový beh v našich Karpatoch. Pravidelne trénujem aj kondično-silové tréningy s mojimi klientkami. Nedostatky mám v silových tréningoch a o to viac sa teším na všetky výzvy, ktoré vďaka Angličáku zažijem. Som šťastná za možnosť byť v Angličák tíme. Nech dobehnem hoci aj posledná, ja si idem pre zážitky a teším sa na všetkých nových inšpiratívnych ľudí 🙂

ŠIMON MAŤAS

Volám sa Šimon a mám 23 rokov. V štyroch rokoch som začal hrávať hokej a v šiestich som k tomu pridal squash. Popri tom som robil viacero športov, ale squash mi ako jediný vydržal až do dvadsaťjednotky, kedy som musel kvôli zdravotným problémom podstúpiť operáciu. Odvtedy sa profesionálne športu nevenujem, ale skôr rekreačne, keďže šport milujem.

Dostal som ponuku pridať sa do Angličák tímu a hneď som ju prijal. Som stotožnený s tým, čo Angličák je, čo robí a čo predstavuje. Pripojil som sa preto, lebo sa mi koncept veľmi páči.

Najväčšia výzva pre mňa je asi to, aby som si urobil tréningový plán, keďže ja úplne plánovacia osoba nie som 🙂 Taktiež sú pre mňa veľkou výzvou augustové Angličák preteky na ktoré sa veľmi teším.

RADKA SZOMBATH

Čaute Angličáci, volám sa Radka, mám 39 rokov, som profesionálna bikini fitneska a pôsobím aj ako osobná trénerka. Aktuálne sa pripravujem na Majstrovstvá sveta a aby som toho nemala malo zapojila som sa do Angličák tímu … verím, že sa tieto dve prípravy dajú prepojiť a jedno druhému prospeje. Beh ako taký v rámci kardia pravidelne zaraďujem do svojho tréningu, prekážky sú pre mňa novinka, ale mám rada výzvy!

ZUZANA NAGYOVÁ

Ahojte Angličáci, som Zuzana Nagyová mám 29 rokov a som športovec odmalička. Od detstva som sa venovala rôznym športom, najviac však stolnému tenisu a pravidelne som hrávala v mužskej lige. Teraz rada behávam, cvičím s vlastným telom, turistikujem, trávim čas v záhradke, s rodinou a so svojim psíkom najradšej chodím na prekážkové preteky, preto ma myšlienka stať sa členkou Angličák tímu zaujala a veľmi sa teším na nové prekážky a výzvy Ďakujem za možnosť stať sa súčasťou