ANGLIČÁCI

ANGLIČÁK COACH

LUKÁŠ KLIMO

Prihovára sa vám superhrdina Luky. Vďaka priadkam osudu som sa už druhý krát stal súčasťou a rozrastajúcou sa rodinou ANGLIČÁKu. Len ťažko sa mi slovami dá vyjadriť pocit, ktorý vo mne toto podujatie zanechalo. 😍 Od prvého momentu, kedy som vstúpil na ANGLIČÁK pôdu som pociťoval veľkú radosť, a tá radosť rástla každým momentom. Či už pri pohľade na zadky mojich kamarátov, ktoré mi mizli v diaľke pezinských kopcov, či na každej jednej prekážke, kde na mna čakala usmiata tvár, či už oštep šťa achilesov (vo filme Trója) čo vnikol priamo do srdca terča, či už 30 angličákov, ktoré som získal vďaka pár centimetrom, ktoré mi chýbali ku zvončeku, či už pri masáži kde ma skrúcalo od bolesti. A boli tam momenty ešte krajšie – vidieť nadšenie v očiach detí, keď pred ne predstúpil kapitán Amerika (v mojom podaní), nadšenie a hrdosť každého jedného z vás, ktorý ste zdolali tieto podľa mna sily testujúce preteky. ❤️ Ďakujem za každého z vás, ktorý prišiel, ďakujem za spolubojovníkov v Angličák challenge-i, ďakujem za každý jeden typ počasia, ktorý sa prišiel na podujatie ukázať.

Spolu dokážeme, aby bol každý rok lepší ako ten predtým, preto aj všetkým odkazujem – ak chcete zažiť niečo nevídane, ak chcete dopriať potešienie svojmu telu, duši, rodine a kamarátom – príďte na náš ďalší ANGLIČÁK, ktorý je viac ako len preteky.

VLADIMÍR TAKÁČ

Aj keď od posledného Angličáku máme všetci za sebou už nejeden tréning, isto sa každému vynorí v spomienkach ešte nejaká tá prekážka, ktorú inde nenájdeš… ja som si napríklad dnes pri šplhaní na lane spomenul na jeden centimetrík, o ktorý som minul zvonček na Combe 🫣, takže budúci rok bude čo opravovať aj trénovať, lebo ešte na oštepe som krásnu pneumatiku síce trafil, ale nie dnu. 😝

Pre mňa a moju rodinku však ANGLIČÁK zďaleka nie sú len preteky! Je to športovo-rodinná slávnosť plná skvelých ľudí a nadšencov pohybu, kde prídete s 10 kámošmi a odídete so 100 novými (1000 fotkami a ďalších 2000 vám ešte pošlú 🤣). Skvelá nonstop párty pre celú rodinu a nadupané stánky a sponzori, ktorí sú veľmi starostlivo a rozumne vybraní. Tento pretek v deťoch aj nás ostáva ešte dlhú dobu a ani sa nenazdáme a ďalší bude klopať na dvere 😉 … pretože Angličácka párty nikdy nekončí. 🚗🤟

ALENA KURUCOVÁ

Už ubehol nejaký ten čas od pretekov, ale ja ešte stále spracovávam celý ten deň, ktorý som tam s vami strávila. Od rána až do záverečnej, ako na dennej párty 🥳😅. Som nesmierne vďačná a šťastná, že som súčasťou tohoto krásneho projektu a aj naďalej ostávam, čo sa veľmi teším. 😍 Bolo mi cťou rozhýbať vás pred vašim štartom, verím, že ste sa pri rozcvičke aj zabavili. Teším sa, že som osobne spoznala aj mojich „kolegov“, skvelých coachov a ambasádorov a aj dobrovoľníkov. Tiež spracovávam svoje preteky, ako som možno niečo mohla urobiť inak, aby to bolo ešte lepšie. Ale všetko som si užívala v rámci možností, aj keď prekážky na ktoré som sa tešila, tak som žiaľ nemohla dať. Pneuswing a lietajúce dosky som nemohla vynechať. 🤭 Verím, že budúci rok to bude oveľa lepšie. A už teraz pokračujem v trénovaní toho, čo viem, že mi nejde.

Užili si to naplno aj moje ženy, ktoré išli niektoré po prvý raz a keď som videla ich šťastné výrazy v cieli, tak to je najviac. 🙏 A o deťoch ani nehovorím 🥰. Určite pôjdu aj nabudúce.

Špeciálne chcem poďakovať tvorcom ANGLIČÁKu za to, čo tvoria a robia to od srdca ❤️, pretože tieto prekážky sú naozaj jedinečné.

PETER NUOTA

XXX

ANGLIČÁK TÍM 2023

Zľava: Michal Pekár, Iveta Vepy Haulíková, Dávid Vepy, Simona Hudoková, Vlado Takáč, Lenka Šabová, Lukáš Klimo, Alexandra Raffay, Alena Kurucová, Peter Malár, Martin Raffay, Nikolas Rákoci a Zuzka Vráblová (nie je na foto).

ANGLIČÁK TÍM 2022

Zľava:  Michal Šefčík | Radka Hess Szombathová | Dávid Vepy | Iveta Vepy Haulíková | Zuzka Vráblová | Lukáš Klimo | Zuzka Nagyová | Šimon Maťas | Alexandra Raffay | Martin Raffay | Simona Hudoková | Filip Kubík | Peter Malár (nie je na fotografii) | Kristína Vicenová (nie je na fotografii)