obstacle FRIENDLY race

NEMUSÍM, ALE MÔŽEM!

sobota 17. jún 2023 | Pezinok

Chcete zažiť na vlastnej koži prekážkový beh aj vy? U nás si ho môžete vyskúšať hneď v troch variantoch – OCR PROFI, OCR TRAINING a FUN. Čo to znamená?

OCR PROFI a OCR TRAINING varianty – sú klasické OCR preteky. Tu môžete zažiť preteky – prekážkový beh – so všetkými štandardmi, ktoré k pretekom patria, pričom „profi“ sa od „training“ líši jeho náročnosťou .

FUN variant – je prekážkový beh pre naozaj všetkých. Tento variant dáva možnosť užiť si prekážkový beh s prekážkami ako OCR preteky, ale bez tlaku a zamerania sa na výkon a výsledok. Vďaka tejto verzii si môžete vyskúšať prekážkový beh „nanečisto“, bez merania času a bez trestov, a zistiť, či vás to baví, či už máte čo-to natrénované kondične aj koordinačne. Skrátka, ako sa vraví, „nevyskúšaš – nevieš“.

Trať 6+ km vás prevedie krásnym prostredím, kde vás opäť budú čakať prekážky, medzi ktorými nebude chýbať napríklad známy hod oštepom v angličáckej verzii – do pneumatiky, balančné prekážky, podliezačky, preliezačky, nosenie bremien, plazenie sa, prekonávanie stien či množstva pneumatík, a najmä angličácke prekážky PNEU STENA, PNEU BOYARD, LAVA RING, PNEU SWING, PNEU TUBE (črevo) či ANGLIČÁK COMBO.

A čo je dôležité – každý si môže vybrať, či bude pretekať s penalizáciou za nezdolané prekážky alebo bez nej. Lebo…

Ak si vyberiete OCR PROFI alebo OCR TRAINING variant, teda s meraním času, budete robiť ako penalizáciu klasické angličáky, teda burpees, za každú nezdolanú prekážku. V tomto prípade je vašou povinnosťou zdolať všetky prekážky trasy a ich vynechanie alebo neúplné vykonanie penalizácie či opustenie alebo skrátenie vytýčenej trasy vedie k diskvalifikácii. Účastníci, ktorí si vyberú tento variant, pôjdu na trať v prvých vlnách.

Ak si však vyberiete FUN variant, teda bez merania času, budete môcť angličákovať tiež, ale tiež nebudete musieť. Bude to len a len na vás. Môžete prekážky vynechať, skrátiť si trať, nevzťahuje sa na vás žiadna forma penalizácie. Nesmiete len brániť v ceste rýchlejšim účastníkom.

ŠTARTOVNÉ VLNY

OCR PROFI | OCR PROFI TEAM 6+ km

      8:15, 8:30, 8:45, 9:00

      Nezabudnite, že rozcvička začína 15 minút PRED ČASOM ŠTARTU! 

      (Napríklad vlna 8:15 – rozcvička 8:00, vstup do koridora 8:05 a postupné štarty od 8:10 do 8:15)

OCR TRAINING 6+ km

       9:15, 9:30, 9:45 a 10:00 – táto posledná vlna je určená aj pre rodičov s deťmi od 13 do 15 rokov (deti musia byť športovo veľmi zdatné a silné, sem je vhodné brať len deti, ktoré sa športu venujú profesionálne alebo veľmi aktívne, nakoľko sa na ne prekážkach vzťahujú klasické pravidlá).

      Nezabudnite, že rozcvička začína 15 minút PRED ČASOM ŠTARTU! 

      (Napríklad vlna 9:15 – rozcvička 9:00, vstup do koridora 9:05 a postupné štarty od 9:10 do 9:15)

FUN 6+ km

     10:30, 10:45, 11:00 a 11:15 – táto posledná vlna je aj pre rodičov s deťmi od 13 do 15 rokov. 

     Nezabudnite, že rozcvička začína 15 minút PRED ČASOM ŠTARTU! 

     (Napríklad vlna 10:30 – rozcvička 10:15, vstup do koridora 10:20 a postupné štarty od 10:25 do 10:30)

 

OCEŇOVANÉ KATEGÓRIE

OCR PROFI – ocenené prvé tri miesta v kategóriách:

                MUŽI – age group 16 – 29 rokov

                MUŽI – age group 30 – 39 rokov

                MUŽI – age group 40+ rokov

                ŽENY – age group 16 – 29 rokov

                ŽENY – age group 30 – 39 rokov

                ŽENY – age group 40+ rokov

OCR PROFI TEAM – ocenené prvé tri tímy.

KTO SA MÔŽE PRIHLÁSIŤ

Prihlásiť sa môžete všetci, ktorí máte viac ako 16 rokov, a to bez ohľadu na to, či sa venujete športu profesionálne alebo nie. 

Do špeciálnej OCR TRAINING o 10:00 a FUN vlny o 11:15 sa môžu prihlásiť aj osoby vo veku 13 až 15 rokov, avšak len v sprievode zodpovednej osoby.

Môžete si vybrať z nasledovných možností:

Pre všetkých športovcov, ktorí sa chcú zúčastniť klasických OCR pretekov.

Podmienky:

 • s meraním času 6+ km,
 • na trati si nemožno pomáhať,
 • na každú prekážku je možný len jeden pokus,
 • angličáky sú povinné v počte 20 angličákov za nezdolanie prekážky,
 • s medailou v cieli.

Užite si slovenské OCR preteky, otestujte nové prekážky a využite ich v rámci tréningu napríklad aj ako prípravu na Majstrovstvá Európy alebo sveta.

Pre tých, ktorí si chcú súťaž užiť sami za seba.

Podmienky:

 • s meraním času 6+ km,
 • na trati si možno navzájom pomáhať,
 • na každej prekážke sú možné dva pokusy,
 • angličáky – burpees – za nezdolanie prekážky sú povinné v počte v počte 10 angličákov ženy a 20 angličákov muži za nezdolanie prekážky,
 • s medailou v cieli.

Pre tých, ktorí si chcú súťaž užiť s kamarátmi.

Podmienky:

 • s meraním času 6+ km,
 • na trati si nemožno navzájom pomáhať, 
 • na každú prekážku možný len jeden pokus, 
 • angličáky sú povinné v počte 20 angličákov bez ohľadu na pohlavie,
 • s medailou v cieli.

TÍM

 • tím musí mať minimálne troch členov, inak nie je možná registrácia,
 • tím môže mať maximálne desať členov,
 • tímy môžu byť aj zmiešané (muži aj ženy),
 • všetci účastníci tímového behu bežia celú trať,
 • výsledná klasifikácia tímov je určená na základe priemeru časov prvého a posledného člena tímu,
 • členovia tímu môžu štartovať v rôznych vlnách danej kategórie, nemusia štartovať spolu.

Podmienky:

 • bez merania času,
 • je možné si navzájom pomáhať, 
 • nie je nutné zdolať všetky prekážky,
 • je možné si trať skrátiť,
 • bez penalizácie,
 • s medailou v cieli.

Ak ste ešte nevyskúšali žiadne OCR preteky, teda prekážkový beh, toto je ideálna príležitosť vyskúšať si ich zábavnou formou a bez strachu z trestu, lebo u nás to ide ľahko a s úsmevom. Je to super príležitosť aj pre všetkých trénerov alebo športovcov, ktorí sa do pretekov prihlásia spolu so svojimi zverencami či kamarátmi a chcú ich na trati podporiť a užiť si ju spolu s nimi.

CENY VSTUPENIEK

OCR PROFI 6+ km a OCR TRAINING 6+ km – s meraním času

OCR PROFI 6+ km

         49,50 eur do 30. marca 2023 – zľava 25%

         56 eur do 5. mája 2023 – zľava 15%

         60 eur do 14. júna – zľava 10%

         66 eur na mieste

OCR TRAINING 6+ km

         45 eur do 30. marca 2023 – zľava 25%

         51 eur do 5. mája 2023 – zľava 15%

         54 eur do 14. júna – zľava 10%

         60 eur na mieste

Počet účastníkov je limitovaný kapacitou štartovných vĺn.

Vaša „registrácia účastníka“ sa stáva platnou po vyplnení registračného formulára na www.ofranglicak.sk, ktorý  musí obsahovať všetky náležitosti. 

Dodatočná preregistrácia do inej vlny nateraz nie je možná.

Lístok je možné preregistrovať na inú osobu 1x, a to za poplatok 5 eur. V prípade záujmu o preregistráciu napíšte mail na ofr@anglicak.sk, do ktorého priložte vašu elektronickú vstupenku.

FUN 6+ km – bez merania času

         39 eur do 30. marca 2023 – zľava 25%

         44 eur do 5. mája 2023 – zľava 15%

         47 eur do 14. júna – zľava 10%

         52 eur na mieste

Počet účastníkov je limitovaný kapacitou štartovných vĺn.

Vaša „registrácia účastníka“ sa stáva platnou po vyplnení registračného formulára na www.ofranglicak.sk, ktorý musí obsahovať všetky náležitosti. 

Dodatočná preregistrácia do inej vlny nateraz nie je možná.

A ak chcete vybehnúť na trať v kvalitnom a krásnom angličákovskom tričku, čelenke, podkolienkach či ponožkách, tak si ich objednajte už teraz počas registrácie.

Prihlásiť sa môžete cez túto stránku. Počet štartov je limitovaný maximálnym počtom účastníkov v každej vlne.

Na Angličáku štartujú všetci naši účastníci na vlastnú zodpovednosť. Kúpou online vstupenky na prekážkový beh OFR ANGLIČÁK, konaného v rámci podujatia ANGLIČÁK, sa stáva zaregistrovaný účastník poisteným proti úrazu v poisťovni Colonnade počas účasti na prekážkovom behu. Toto poistenie je súčasťou kúpy vstupenky, ktorá je kúpená online pred podujatím a netýka sa registrácií na prekážkový beh vykonaných v deň podujatia. Po ukončení predaja lístkov poskytne spoločnosť OFR ANGLIČÁK s.r.o. v súlade s paragrafom 78 Zákona o poisťovníctve č. 39/2015 Z.z. Poisťovni Colonnade Insurance S. A. (Colonnade) registračné informácie registrovaných účastníkov, a to meno, priezvisko, dátum narodenia, e-mail a telefónne číslo, v prípade účastníkov mladších ako 18 rokov aj meno, priezvisko, e-mail a telefónne číslo zákonného zástupcu, ktorý ich registroval, za účelom identifikácie poistených, na účely uzavierania poistných zmlúv a správy poistenia a na účely likvidácie poistných udalostí alebo škodových udalostí poistenia pre prípad úrazu. Ak nechcete, aby sa na vás alebo na dieťa, ktorého ste zákonným zástupcom poistenie vzťahovalo, informujte nás o tom e-mailom na ofr@anglicak.sk, a to najneskôr do 14. 6.2023. Podrobné informácie o spoločnosti Colonnade, o tom ako spracúva osobné údaje a vašich právach sú vám k dispozícii na jej webovej stránke www.colonnade.sk. Viac o poistení na OFR ANGLIČÁK tu.

Za svoje zdravotné poistenie liečebných nákladov, iné urazové poistenie, úrazové poistenie v prípade registrácie na mieste v deň podujatia, úrazové poistenie v prípade odmietnutia poistenia, ktoré je súčasťou vstupenky na prekážkový beh a prípadné ďalšie poistenia je zodpovedný každý sám. Je vašou zodpovednosťou, aby ste v prípade potreby absolvovali príslušnú zdravotnú prehliadku a získali tak informácie o svojom zdravotnom stave v súvislosti s rozhodnutím zúčastniť sa prekážkového behu. Organizátor nepreberá zodpovednosť za škody na zdraví alebo majetku v súvislosti s vašou cestou, pobytom či účasťou na podujatí, vrátane prekážkového behu a sprievodného programu.

Nezabudnite, prosím, na to, že:

 • v deň podujatia dostanete pri prezentácii štartové číslo na náramku, ktorý ste povinní nosiť pred prekážkovým behom a počas neho na zápästí, 
 • toto štartovné číslo nie je možné dať inej osobe,
 • v deň podujatia dostanete pri prezentácii aj náramok s časom štartovnej vlny, ktorý ste povinní nosiť pred prekážkovým behom a počas neho na zápästí – bez neho nie je možný vstup do štartovného koridoru,
 • prekážkového behu sa môže zúčastniť iba ten, kto odovzdá pri prezentácii vyplnený a podpísaný reverz,
 • v prípade výhry si je nutné prevziať si ceny počas oceňovania na podujatí v organizátorom stanovenom čase,
 • OCR PROFI a OCR TRAINING verzie Angličáka s meraním času:
  • časový čip je nutné nosiť na zápästí alebo členku, podľa pokynov organizátora, pred prekážkovým behom a počas neho,
  • časový čip je nutné po dobehnutí do cieľa odovzdať, ak sa tak nestane, váš čas nebude zarátaný do výsledkovej listiny a budete diskvalifikovaní,
  • pokiaľ neprekonáte prekážku, čaká vás trest v podobe angličákov – burpees,
  • niektoré prekážky sú povinné a musíte ich zdolať, v opačnom prípade nasleduje diskvalifikácia,
  • vynechanie prekážky alebo nevykonanie angličákov má za následok udelenie diskvalifikácie,
  • po celej trase a na všetkých prekážkach sú rozmiestnení traťoví rozhodcovia, ktorých pokyny treba rešpektovať,
  • nesmiete si skracovať trasu, v prípade skrátenia trate nastane penalizácia alebo diskvalifikácia pretekára, na základe podmienok stanovených v štatúte súťaže,
  • na trase sa môžete predbiehať, ale nie na prekážkach.

A najmä – buďte, prosím, ohľaduplní voči ostatným účastníkom. Nič nie je dôležitejšie ako zdravie a bezpečnosť.

ĎALŠIE PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

Areál zdravia Rozálka

Rozálka 9 
902 01 Pezinok 

www.rozalka.sk
+421 903 410 233
recepcia@rozalka.sk

Prvý štart je naplánovaný na ôsmu hodinu ráno. Prosíme vás, dostavte sa na miesto konania minimálne jednu hodinu pred svojím plánovaným štartom. V závislosti od celkového počtu účastníkov bude uplatnený systém skupinových štartov v 10- až 15-minútových intervaloch podľa počtu účastníkov. Do štartovných koridorov budete vpúšťní 15 minút pred vašim štartom, preto buďte na podujatí včas! Nezabudnite, že každý účastník musí byť na štarte pripravený najneskôr 15 minút pred začiatkom vlny, do ktorej je registrovaný.

Na podujatie si prineste:

 • občiansky preukaz nutný na registráciu,
 • kartičku poistenca,
 • vypísaný reverz,
 • ruksak, ak chcete využiť službu úschovy batožiny,
 • odporúčame aj:
  • uterák,
  • tašku na špinavé, asi aj zablatené oblečenie,
  • veci na prezlečenie,
  • pohodlné topánky na prezutie,
  • ochranu hlavy,
  • opaľovací krém pre prípad slnečného počasia,
 •  a, samozrejme, dobrú náladu.

Čo si kto oblečie a obuje, je, samozrejme, na ňom. My dávame do pozornosti pár praktických tipov:

 • odporúčame:
  • zabezpečiť si bežecké oblečenie – ľahké tričko a krátke nohavice,
  • ako tip dávame ľahké tričko a ponožky či podkolienky Angličák, ktoré môžete kúpiť v našom e-shope,
  • rovnako aj čelenku Angličák ako príjemnú ochranu hlavy pred slnkom,
  • zabezpečiť si vhodnú obuv do nerovného terénu, pretože obuv s rovnou podrážkou nie je na beh prírodou vhodná, dokonca môže byť pri behu aj nebezpečná,
  • praktické môžu byť aj tenké rukavice ako ochrana rúk pri prekonávaní niektorých prekážok,
  • v prípade horúceho počasia sa hodí aj ochranný opaľovací krém,
 • neodporúčame:
  • beh naboso (vzhľadom na rôznorodosť terénu).

Je zakázané používať obuv s kovovými, plastovými alebo  inými  hrotmi bez rozdielu, či ide o zimný, alebo letný prekážkový beh. Ďalej je zakázané používať akékoľvek protišmykové pomôcky na obuv a podrážku. Účastníci OCR verzií, ktorí budú používať zakázanú obuv a iné podporé pomôcky, ako napríklad palice, budú diskvalifikovaní. 

Na trati 6+ km bude k dispozícii jedna občerstvovacia stanica s vodou na trati a jedna občerstvovacia stanica s vodou v cieli. Ak však máte špecifické potreby v oblasti výživy či pitného režimu, uistite sa, že máte so sebou vlastné zásoby potrebné na svoju hydratáciu a energiu.

Zdravotná pomoc, sanitka s lekárom a so zdravotným personálom, bude zabezpečená v hlavnej FUN&FAMILY zóne, ktorá je umiestnená medzi štartom a cieľom pretekov.

Za vaše osobné veci nezodpovedáme. Môžete si ich nechať v aute na parkovisku alebo v priestoroch na to určených – v stane Bagcheck, ak bude k dispozícii. Ako organizátor však nie sme zodpovední za odcudzené veci zo zaparkovaných vozidel ani za obsah vašich ruksakov, preto si ich, prosím, starostlivo uschovajte.

V prípade, ak to situácia súvisiaca s pandémiou dovolí, bude na podujatí k dispozícii úschovňa batožiny. Bude označená nápisom Bagcheck a bude k dispozícii len registrovaným účastníkom, na jeden kus batožiny na celý deň zadarmo. Akceptujeme však iba ruksaky s maximálnym rozmerom 35 × 50 cm alebo kapacitou 35 litrov. Žiadne cestovné tašky nebudú do úschovne prijaté. Za obsah tašiek nezodpovedáme.

.Ak to situácia dovolí, dispozícii budú aj sprchy so studenou vodou. To po prekážkovom behu v krásnom horúcom slnečnom dni nemusí byť na zahodenie. Opäť, ak to situácia dovolí, k dispozícii budú aj šatne na prezlečenie.

V priamej bízkosti miesta konania akcie sme pre vás pripravili veľké parkovisko, na ktorom je možné parkovanie zdarma. Jeho kapacita však nie je neobmedzená, a preto vás prosíme, ak je to možné, eliminujte počet áut, ktorými sa na podujatie dostavíte. Zároveň to bude šetrnejšie aj k nášmu životnému prostrediu. Prosíme vás tiež, aby ste neparkovali na príjazdových cestách, nech tak iným ľuďom neobmedzujete prístup na miesto konania.

V prípade, ak bude účastník zaregistrovaný do vlny s meraním času, bude poradie určené podľa jeho oficiálneho času – začiatok merania po prebehnutí štartom a koniec merania po dobehnutí do cieľa. Výsledková listina bude zverejnená po podujatí na webových stránkach. 

Fotografie z podujatia budú zverejnené v albumoch na našej FB stránke a na našich webových  stránkach po skončení podujatia. Informácie o zverejnení fotografií zašleme registrovaným účastníkom emailom. Video bude  na nahliadnutie na našom YouTube kanáli po akcii.

Ako organizátor si však vyhradzujeme právo na úpravu fotografií a videí o podujatí a jeho účastníkoch, ktoré sa stávajú naším majetkom. Fotografie a videá pripravené na podujatí tak môžeme voľne použiť  vo svojich promo materiáloch.

Na divákov sa veľmi tešíme a je pre nich v centrálnej FUN&FAMILY zóne, v ktorej sa spájajú štarty a ciele všetkých prekážkových behov, pripravený bohatý program. Divák však nesmie nijako účastníkom pomáhať a takisto sa musí zdržiavať mimo vyznačenej trate, ktorá je určená len pre účastníkov.

Stanovanie na podujatí povolené nie je, ale ak chcete, pokojne si môžete priniesť napríklad vlastnú deku a urobiť si na to určenom hoci aj piknik. V hlavnej FUN&FAMILY zóne budete mať k dispozícii stánky s občerstvením, jedlom, nápojmi a bohatým sprievodným programom počas celého dňa, takže po prekážkovom behu sa nikam ponáhľať nemusíte.

Ako organizátor si vyhradzujeme právo na zmenu trate, programu a dňa udalosti, ako aj prípadnú zmenu propozícií a súvisiacich okolností podľa svojho zváženia, a preto odporúčame aktívnym aj pasívnym, hoci aj potenciálnym účastníkom pozorne sledovať sociálne siete a webovú stránku www.anglicak.sk, kde budú prípadné zmeny implementované v propozíciách a novinkách.