O PODUJATÍ

ANGLIČÁK obstacle friendly race | NEMUSÍM, ALE MÔŽEM!

Športový festival a prekážkový beh pre naozaj všetkých!

 sobota 15. jún 2024 | Areál zdravia Rozálka Pezinok

ČO ZNAMENÁ SYMBOL OFR

OFR (obstacle friendly race) je adaptáciou známeho OCR (obstacle course race), kde sme písmeno C vymenili za F. Prečo? Lebo náš prekážkový beh a celé podujatie sú aj FRIENDLY a ešte k tomu FUN a aj FAMILY. Chceme sa vďaka nim vrátiť do detstva, hrať sa a zabávať, a to všetko vďaka športu a pohybu.

Určite sa aj vy pamätáte na Odznak zdatnosti, Pevnosť Boyard, súťaže Dvaja z jedného mesta, Hry bez hraníc či Ninja faktor alebo rôzne cesty rozprávkovým lesom na Deň detí. My si ich pamätáme tiež a pri pomyslení na ne nás chytá jemná nostalgia za naším detstvom, ktorá nám vyčarí úsmev na tvári. A aj preto sa tam tak trochu chceme vrátiť. Bezstarostne, bezbolestne a najmä radostne. Či už individuálne, tímovo alebo tieto zážitky sprostredkovať svojim deťom. Veď čo je viac ako sa s nimi vyblázniť pri športe a zábave? A práve na tento spoločný rodinný zážitok bude mnoho detí spomínať v dospelosti a vravieť o ňom svojim deťom, tak ako aj my spomíname na tie svoje z detstva.

O ČO NÁM IDE

Naším zámerom je priniesť na Slovensko podujatie so širokospektrálnym športovým záberom, ktoré bude fyzicky zvládnuteľné pre veľkú skupinu ľudí – od voľnočasových a profesionálnych športovcov až po rodiny s deťmi. Mnohokrát sme sa totiž po svojich odbehnutých a „napostovaných“ OCR pretekoch – prekážkovom behu – stretli s tým, že wau, je to super, závidíme vám ten zážitok, ale my by sme sa na také preteky nikdy neodvážili…

… lebo:

  • na to nemáme kondičku,
  • angličáky by nás zabili,
  • by sme to nikdy nezvládli,
  • nebehávam,
  • na toto si neverím,
  • by sme sa cítili medzi svalnatými športovcami trápne,
  • lebo… lebo… lebo…

A aj z toho dôvodu budeme radi, ak náš ANGLIČÁK bude slúžiť aj ako motivačný faktor pre trénerov pracujúcich s klientmi individuálne alebo skupinovo a prídu naň aj so svojimi zverencami. Lebo prekážkový beh ANGLIČÁK zvládne naozaj každý. Účastníci na ňom zažijú adrenalín a radosť z pohybu, pričom si ho však užijú podľa svojich schopností a vôle – aj bez povinných fyzických trestov. Jednoducho si vyskúšajú OCR preteky „nanečisto“ a ešte sa pri tom aj zabavia.

PREČO PRÁVE ANGLIČÁK

Ak ste si prečítali riadky vyššie, tak už asi tušíte prečo. Áno, pre nešportovcov alebo voľnočasových športovcov sú práve „angličáky“ najväčším strašiakom prekážkového behu. A aj u nás bude angličákovať každý, nie však rovnakým spôsobom.

Tí, ktorí si vyberú PROFI alebo OCR verziu budú robiť ako penalizáciu klasické angličáky, teda burpees. 

Tí, ktorí sa rozhodnú pre FUN verziu budú mať angličáky k dispozícii inak – napríklad sa na ne budú môcť pozerať vo FUN & FAMILY zóne.

Na ANGLIČÁK sa proste nemusí nikto báť prísť. 

ANGLIČÁK prekážkový beh je pre každého, bez ohľadu na vek či fyzickú kondičku. A ak niekto nevládze behať, jednoducho si môže trať odkáčať a stále je to úplne v pohode. 

ANGLIČÁK FUN&FAMILY zóna je úplne pre každého tiež, lebo sa v nej počas celého dňa zabavia malí aj veľkí. Vstup do nej je úplne ZDARMA.

Preto sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutie na ANGLIČÁKu a na to, ako si ho spoločne užijeme!